Książki, dzięki którym uwierzysz w prawdziwą miłość!

Tkwisz w nieszczęśliwej relacji? Właśnie zakończył się Twój długoletni związek? A może czujesz ostatnio niezrozumianą samotność? Życie to słodko-gorzka podróż, więc każdy z nas jest czasami przytłoczony otaczającą rzeczywistością. Jeśli mierzymy się z delikatnym spadkiem nastroju, warto sięgnąć po pozycje literackie, które niczym kubek ciepłej herbaty ogrzeją nasze serca. W tym artykule przedstawimy Ci trzy ponadczasowe książki uczące nas dostrzegać piękno w innych ludziach!

“Tylko miłość jest prawdziwa” – Transcendentalny romans Briana Weissa

Dr Brian Weiss to lekarz psychiatra, który niespodziewanie postanowił zostać pisarzem, po tym jak jego pacjentka podczas seansu hipnoterapii opowiedziała mu zdarzenia ze swojego poprzedniego życia. Zainspirowany mężczyzna na podstawie tego niezwykłego doświadczenia nie tylko udoskonalił słynną terapię regresywną, ale też napisał bestsellerowy romans “Tylko miłość jest prawdziwa”.

Osią historii są losy kobiety i mężczyzny, którzy nie są świadomi tego, że w poprzednim życiu łączyła ich wyjątkowa, nierozerwalna więź. Jest to publikacja uważana przez wielu za zmieniającą spojrzenie na świat, nieważne, czy wierzymy w teorię Weissa, czy też nie.

“Pamiętnik” – siła klasyki od Nicholasa Sparksa

Książki Nicholasa Sparksa to pozycje obowiązkowe dla wszystkich wielbicieli romansów oraz klasyczne, w pewnych kręgach, tytuły, które rozpuszczają najzimniejsze serca. Jedna z jego najpopularniejszych publikacji “Pamiętnik” doczekała się w 2004 roku hollywoodzkiej ekranizacji o tym samym tytule, co tylko scementowało pozycję pisarza w świecie książek miłosnych.

Fabuła “Pamiętnika” skupia się wokół szczenięcej miłości Allie i Noah, która pomimo przeciwności losu, zdaje się być uczuciem wymykającym się ramom czasu a nawet śmierci. Do czytania warto będzie sprawić sobie pudełko chusteczek.

Bajeczna trylogia od Marty Łabęckiej

Marta Łabęcka to studentka filologii angielskiej, której romantyczna trylogia, na którą składają się tytuły: “Flawless. Opowiedz mi naszą historię”, “All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość” i “Despite Your (im)perfections. Dotrzymaj złożonej mi obietnicy” ożywia ducha klasycznej literatury miłosnej wśród młodszych i starszych czytelników. Opowiada historię życia Josephine oraz Chase’a, których uczucia są silniejsze niż przeznaczenie. W dalszych wydaniach, na miarę wielkich sag rodzinnych, Josephine zostaje matką. Jej historia inspiruje osiemnastoletnią córkę Destiny do słuchania głosu swojego serca.