Jak dbać o relacje z drugą połówką, by cieszyć się miłością do końca życia? Sprawdź!

Wiele osób marzy o tym, by znaleźć swoją “drugą połówkę”, która będzie towarzyszyć im do końca życia. Dookoła jednak słyszymy o rozpadających się związkach, problemach, kłótniach i rozwodach. Rzadko kiedy możemy usłyszeć piękną historię o miłości od naszych bliskich. Dlatego trudno nam dbać o relacje. Zobacz, jak możesz się tego nauczyć!

Rozmowa przede wszystkim

Coraz rzadziej rozmawiamy. Osoby, które są w długoletnich związkach, śmieją się, że rozmawiają tylko o liście zakupów i tym, kto odprowadzi dziecko do przedszkola. To przykre! Nasz życiowy wybranek powinien być jednocześnie partnerem i przyjacielem. By stworzyć z nim udany związek, musicie rozmawiać na różne tematy. Czasem o pracy, czasem o dzieciach, a czasem z humorem. Oprócz tego nie możecie zapomnieć o poruszaniu ważnych tematów, takich jak problemy finansowe, wizja wspólnego życia czy codzienne bolączki, które Wam doskwierają. Dzięki temu nie będzie dochodziło do nieporozumień i niepotrzebnych kłótni.

Obserwowanie dobrych przykładów

Czasem nie mamy w otoczeniu osób, które tworzą szczęśliwe związki. W takich sytuacjach warto sięgnąć do książek. Jedną z takich powieści jest “Despite Your (im)perfections”. Rodzice głównej bohaterki są razem szczęśliwi, mimo że przeżyli razem wiele trudnych chwil. Dzięki temu wchodząca w dorosłość Destiny może sama poszukać miłości, która będzie niemal doskonała. Wie, jak powinny wyglądać dobre relacje i na czym w relacji trzeba się skupić.

Chociaż romanse to tylko fikcyjne opowieści, warto wyłapywać z nich dobre myśli i rady, obserwować bohaterów i myśleć, co warto byłoby przełożyć na Twoje prawdziwe życie. Możesz przeczytać także “Opowiem o Tobie gwiazdom” lub “Tysiąc uderzeń serca”. Nawet nie przypuszczasz, ile dobroci do Twojego życia może wnieść jedna powieść.

Drobne gesty

Niektórym wydaje się, że dbanie o związek to randki (najlepiej w drogiej restauracji), wspólne wyjazdy (najlepiej za granicę), drogie pierścionki czy bukiety dziesiątek kwiatów. Ale udany związek nie składa się tylko z takich chwil. O wiele więcej jest zwykłych, szarych dni, w które wkrada się monotonia i przewidywalność. Dlatego też nie możecie zapominać o sobie na co dzień.

Same randki i wielkie, wyniosłe chwile nie pomogą, jeśli na co dzień między Wami nie będzie okazywania uczyć. Warto w tej sytuacji postawić na drobne gesty, takie jak przytulanie, pocałunki, dotknięcie dłoni, karteczki z miłymi słowami, mówienie sobie na wzajem “kocham Cię” przed pójściem spać, czy nawet serduszko namalowane keczupem na kanapce. To sprawi, że uczucie, które Was łączy, będzie ciągle podsycane.